OKUL MÜDÜRÜMÜZDEN SİZE MEKTUP VAR

Sayın Velimiz;
 Dünyada ve ülkemizde Covit-19 salgınının malum sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin bu süreci en kısa sürede sağlıkla atlatmasını diliyor, en yakın zamanda  İkbal Koleji çatısı altında sizlerle ve evlatlarımızla   sağlıklı bir şekilde buluşmayı diliyoruz.
    Milli Eğitim Bakanlığı 30 Mart -30 Nisan tarihleri arasında uzaktan eğitim sürecinin devamına karar verdi. İkbal Koleji olarak ilk önceliğimiz öğrencilerimizin
,sizlerin, öğretmen ve çalışanlarımızın sağlıklı olmasıdır. Bu sebeple öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlıklı ortamlarında yani evlerinde olmaları bu sürecin kısalması açısından önem arz etmektedir.
     Bizler okulların geçici olarak kapalı olduğu bu süreçte ve sonrasına yönelik tüm planlamalarımızı yaptık. Okul İdaresi olarak her branşta yapılamayan ders sayılarını, bu derslerin telafisine yönelik okul açıldığında yapacaklarımızı planladık ve bu planları geliştirmeye devam ediyoruz. Sürecin devamına yönelik Sağlık Bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanlığının verebileceği alternatif kararları düşünüp bu doğrultuda eğitim ve öğretimin telafisine yönelik devreye sokacağımız farklı planlarımız şimdiden mevcuttur.
     "ÖĞRENCİLERİMİZ NEREDE BİZ ORADAYIZ"  sloganıyla öğrencilerimizin evde olacakları bu 5 haftalık süreçte kendilerini okulda hissetsinler, okulumuzdaki dersleri, sınıf öğretmenleri ve eğitim koçlarıyla yapacakları bireysel görüşmeleri devam ettirsinler  istiyoruz. Bu yüzden öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasında interaktif canlı bir öğretimin önemine inandığımızdan  her sınıfa özel  online  canlı yayın ders anlatımlarımıza başlıyoruz.
"Eğitimi ZOOMluyoruz"
Zoom adlı interaktif canlı yayın üzerinden öğretmenlerimiz  sınıflarımızda kullandıkları akıllı tahta uygulamalarını,dosya ve içeriklerini  kendi bilgisayarları üzerinden kullanarak .pdf kitap dökümanları, online canlı  soru  çözümleri,video,animasyon ve öğrencilerimizin kaynak ders kitaplarını da kullanmalarını sağlayarak derslerini anlatacaklar ve ders sonunda ödevlendirmeler yapacaklardır. İlkokul ve ortaokulda konular Okulistik üzerinden işlenecek ve farklı online programlarla da öğrenciler  desteklenecektir.
30 Marttan itibaren öğretmenlerimizin anlatacakları ders konuları,okulda yüz yüze eğitimde öğrencilerimize en son anlatılan konudan itibaren başlayacaktır.
LGS,TYT ve AYT sınavlarına yönelik  öğrencilerimizin konu mağduriyeti yoktur.Ortaokul ve lise rehber öğretmenlerimiz bu konuyla ilgili planlamalarımıza yönelik  sizleri ve öğrencilerimizi en yakın zamanda bilgilendireceklerdir.
    Sizlerden ricamız öğrencilerimizin derslerin başlangıç saatinde  özellikle dizüstü bilgisayar veya masa üstü bilgisayarı ile derslere katılmalarını sağlamanızdır. Öğrencimizin ders saati başlangıcından birkaç dakika önce ders arac ve gereçlerini hazırlayıp aktif görüşmeyi başlatması  derslerimizin zamanında başlaması açısından önem arz etmektedir.
     Okul sitemizde "UZAKTAN EĞİTİM" başlıklı bir modül tanımladık. Belirli aralıklarla rehberlik birimimizin, beden eğitimi ve sanat öğretmenlerimizin de öğrencilerimize ve sizlere yönelik paylaşımları olacaktır. Yeni bir  paylaşım olduğunda sizleri sms ile bilgilendireceğiz.
      Öğrencilerimiz bizler için evlat hükmündedir. Bu yüzden 5 haftalık bu süreçle ilgili anasınıfı,ilkokul,ortaokul ve lise olarak heyecanla tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve eğitim kadrosu olarak okulumuzu evlerimize taşıdık.Bu süreçte sizlerin destek ve önerileri bizlere güç vereceğinden desteğinizi bekliyoruz.
     Sizlere ve öğrencilerimize sağlıklı,verimli derslerle dolu günler diliyoruz.

 

Mustafa ÇINALOĞLU ( İlkokul-Ortaokul Okul Müdürü)

Kamil KOÇ (Anadolu Lisesi Okul Müdürü)