YABANCI DİL

 

JOB DAY GÜNLERİ 

     Özel Pendik İkbal İlkokul ve Ortaokulu öğrencileri gelecekte sahip olmak istedikleri mesleklerle ilgili giyinerek, mesleklerinin tanıtımını İngilizce olarak yaptılar.   Küçük doktor,mühendis,mimar,öğretmen,hemşire,ressam,cumhurbaşkanı,asker,polis,bilim adamı,avukat,basketbol oyuncusu olan öğrencilerimizden renkli kareler…

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İNGİLİZCE KART ETKİNLİĞİ

İNGİLİZCE KERMES ETKİNLİĞİ

  

İNGİLİZCE OYUNLARI ANLATMA 

  

 

AİLE SOYAĞAÇLARI SUNUMU

  

 Aile soyağaçlarını İngilizce olarak hazırlayan 5.sınıf öğrencilerimizin  İngilizce kendilerini ifade edebilme ve başka insanlar hakkında konuşabilme kazanımlarını gerçekleştirilmeleri hedeflendi.

DİYALOG CANLANDIRMA

  

Yaparak yaşayarak öğrenme temeline dayalı bir etkinlik olan acting out a dialogue / diyalog canlandırmada öğrencilerimizin günlük dilde İngilizce kullanımı teşvik edilirken aynı zamanda İngilizce olarak communication (iletişim) kurma becerilerinin gelişmesi hedeflendi.

 EN SEVİLEN ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİ SUNUMU

  

  En sevdikleri çizgi film karakterlerini İngilizce olarak sunan öğrencilerimiz İngilizceyi günlük dilde kullanırken aynı zamanda çok eğlendiler.

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

     4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde 5.sınıflarımız tarafından hazırlanan posterlerle öğrencilerde farkındalık yaratmak amacıyla diğer sınıflar gezildi, İngilizce sloganlar söylendi.

WOMAN'S DAY ETKİNLİĞİ 

  Bir toplumun gelişmesi değişmesi ve aile yapısı tamamen kadınlarımıza bağlıdır. Ne yaparsak yapalım asla onların hakkını ödeyemeyiz. Bizde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 5-A sınıfı olarak İngilizce yazılar yazarak kadın öğretmenlerimize takdim edildi. Yapılan bu etkinlikte öğrenciler İngilizce dilbilgisini kullanarak,  kelime dağarcıklarına yenilerini eklediler. İngilizce olarak öğrencilerin özellikle konuşma ve yazma becerilerinde kendilerini doğru ve akıcı ifade etmelerine önem verildi.

İKBAL SHOPPING FESTIVAL!

  Öğrencilerde yabancı dil öğrenmeye yönelik bilgi, beceri ve tutum geliştirmeyi hedefleyen İkbal English Shopping Fest etkinliğinde, öğrencilerimiz günlük hayatta İngilizceyi aktif ve eğlenceli bir şekilde kullanıp aynı zamanda, aileleriyle birlikte hazırladıkları ürünleri İngilizce konuşarak satışa sunmuşlardır. Sınıflar arası etkileşim sağlanmıştır. Elde edilen gelir önemli derneklere ve yardım kuruluşlarına bağışlanmıştır.Öğrencilerimiz kendi emekleriyle kazanmanın ve elde ettikleri gelirleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanın önemini kavradılar.

İNGİLİZCE KOLEKSİYON TANITIMI

  

  Kendi koleksiyonlarını sınıfa getirip arkadaşlarına İngilizce olarak sunan öğrencilerimiz hem farklı koleksiyonlar hakkında bilgi sahibi oldular hem de çok eğlendiler.

W. SHAKESPEARE  ETKİNLİKLERLE  TANIYORUZ

İngiliz şair, oyun yazarı ve tiyatro oyuncusu ve Rönesans Dönemi’nin büyük isimlerinden William Shakespeare, öğrenciler tarafından anıldı. Bu etkinlikte öğrenciler ünlü yazarın oyunu olan Macbeth’i canlandırdılar. Çocuklar W.Shakespeare’ı tanıma fırsatı yakaladılar.

 SPOKEN CAFE’DE ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR!

 İngilizce oyunlarımızdan biri olan Memory Game (Hafıza Oyunu) oynayan öğrencilerimiz hafızalarını geliştirirken,İngilizce kelime bilgilerini de tazelemiş oldular.

PAKİSTANDAN MİSAFİRİMİZ VAR...

  Pakistan’dan gelen ve bir ay boyunca okulumuzda misafir olan yabancı uyruklu öğretmenimizin, son gününde öğrencilerimiz tarafından bir veda programı hazırlandı. Kültürler arası bol etkileşimin yaşandığı programda öğrenciler (Türk-Pakistan örf ve adetlerini  dans, yemek, müzik, tarihçesi… ) İngilizce tiyatro, koro ve şiir okudular.Türk misafirperverliğini doyasıya yansıttığımız öğretmenimizi severek uğurladık.Yine bekleriz…

ENGLISH  MUSICAL

        İngilizce müzikal etkinliğinde tüm sınıflar hazırlamış oldukları şarkıları sergiledi. Yapılan bu etkinlikte öğrenciler hem eğlendi hem de İngilizce şarkıları hareketleriyle birlikte sundular.Öğrencilerin İngilizce, kelime ve telaffuz becerilerini arttırmada nasıl yardımcı olduğuna dair bir etkinlik yapıldı. 

  Spoken Cafe’de bir başka heyecan; Mektup Arkadaşı (Penfriend)!

Öğrencilerimizin mektup arkadaşlarından gelen mektuplar Spoken Cafe’de açıldı ve büyük bir heyecanla okundu.Mektup alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler.

 SPOKEN CAFE LIBRARY 

Spoken Cafe’de öğrencilerimizin kelime dağarcıklarını genişletmek,kitap okumaya teşvik ve İngilizce anlama kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla İngilizce hikaye kitabı okuma saatleri düzenlendi.

   THEATRE!

   Tiyatro kişinin kendini tanıması, sosyalleşmesi, topluluk önünde etkili bir şekilde sunum yapabilmesi, sözel ve bedensel yeteneklerini geliştirmesi için en etkili sanatlardan birisidir. Human adlı İngilizce tiyatro oyununu izleyen ortaokul ve ilkokul  öğrencilerimizi, okul dışında kültürel bir ortamda da İngilizce diline maruz bırakarak, dil öğrenmenin becerilerinden olan dinleme ve anlama becerilerini geliştirmeyi ve eğlenirken öğrenmelerini amaçladık.

 ADRES TARİFİ ETKİNLİĞİ

 Her fırsatta İngilizce dinleyip her fırsatta İngilizce konuşmak. Yol tarifi bizden sorulur. İngilizce adres krokisi ile öğrenciler maketleriyle birlikte yaşadıkları çevrenin sunumu yapıp karşılıklı diyaloglar kurarak, konuşma dilini geliştirme çalışmaları yaptı.